Co zobaczyć w Ustce, co robić w Ustce

Ustka to popularne uzdrowisko nad morzem, które zachowało swój historyczny klimat. Przedstawiamy Ci listę atrakcji i miejsc, które warto sprawdzić. Co zobaczyć w Ustce i okolicy? Sprawdź!

Bunkry Blüchera

Bunkry Blüchera wybudowano w XX wieku. Obecnie jest to popularny park historii i rozrywki. Na terenie fortyfikacji organizuje się przeróżne warsztaty i animacje dla dzieci oraz dorosłych.

Zobaczysz tu sprzęt wojskowy z lat 30. i 40. XX wieku, sprzęty wojskowe, mundury oraz przedmioty codziennego użytku żołnierzy, a także imponujące wystawy, które ukazują życie żołnierzy niegdyś przebywających w tej fortyfikacji. Dodatkowo znajdują się tu interaktywne ekrany, trójwymiarowe zdjęcia i filmy, które dopełniają całość.

Bunkry Blüchera to atrakcja, którą trzeba zobaczyć, a szukając nocleg w Ustce, warto skorzystać ze strony Przymorzu.pl

Foto http://bunkryustka.pl/muzeum-w-bunkrach/

Syrenka Ustecka

Autorem pomnika wybudowanego w 2010 roku jest Michał Ros. Syrenkę Ustecką wykonano z mosiądzu, a fundusze znaleziono dzięki lokalnej zbiórki społecznościowej. Jest to atrakcja w Ustce, którą warto zobaczyć przy okazji spaceru.

Syrena wpatruje się w głąb morza, czekając na rybaków wracających z połowu. Motyw ten znajduje się również w herbie miasta Ustka, która posiada również sporo innych pomników oraz zabytków. Poza Ustką najbardziej znane pomniki Syrenki stoją także w Warszawie czy Kopenhadze.

Foto https://www.ustka.pl/pl/artykul/171/4120/syrenka

Co warto zwiedzić w Ustce? Zobacz Latarnię Morską!

Latarnia morska w Ustce została wybudowana po wschodniej stronie ujścia Słupi. Latarnię wzniesiono w 1892 roku i bez większych zmian stoi do dnia dzisiejszego. Według wielu ludzi, ustecka latarnia należy do najładniejszych w Polsce.

Obiekt składa się z ośmiokątnej wieży i przylegającego budynku. Liczne gzymsy, daszki i różnego rodzaju okna dodają uroku tej budowli.

Co zobaczyć w Ustce z dziećmi

Według legend latarnie zamieszkuje duch co może zaciekawić młodszych turystów, a następnie pobudzić ich wyobraźnie, a przecież nic tak nie fascynuje dzieci jak upiorne opowieści o duchach 😈

Zobacz Ustka – Wakacje z dzieckiem w Ustce

W ustce warto zobaczyć latarnie morską

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej

Za projekt i wykonanie odpowiada rzeźbiarz Rafał Nowak, który w 2012 roku, z inicjatywy Urzędu Miasta wyrzeźbił znaną dziś Ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej w Ustce.

Kim była Irena Kwiatkowska? Pani Irena była znaną i lubianą aktorką, która często odwiedzała i odpoczywała w Ustce.

Irena Kwiatkowska jest znaną i lubianą aktorką komediową, która każdego roku odpoczywała w Ustce. Ławeczka swoim kształtem nawiązuje do rozwiniętej taśmy filmowej co jest hołdem dla jej dorobku artystycznego.

Ilustracja
Wikipedia.pl

Kościół Najświętszego Zbawiciela

Kościół Najświętszego Zbawiciela wzniesiono w XIX wieku jako kościół protestancki. Dopiero po zakończeniu wojny, obiekt stał się świątynią katolicką. Wielu ludzi kojarzy ten kościół ze wspaniałych organów stworzonych przez warsztat Völknera.

Co zwiedzać w ustce - Kościół Najświętszego Zbawiciela

Kładka

Kładka obrotowa w Ustce znajduje się w porcie morskim, łącząc wschodnią i zachodnią część miasta. Kładkę oddano do użytku w 2013 roku.

Kładka mierzy 60 metrów długości oraz 4 metry szerokości i staje się rozpoznawalną atrakcją miasta. Na miejsce warto przyjść kilka minut przed uruchomieniem kładki, ze względu na duże zainteresowanie oraz ograniczone miejsca.

Co warto zobaczyć w Ustce i okolicy - Kładka w porcie morskim

Co zobaczyć w Ustce i okolicy – Dolina Charlotty

Co zobaczyć w okolicy Ustki? Zarezerwuj sobie dzień na zwiedzanie i zobacz Dolinę Charlotty.

Dolina Charlotty to kompleks wypoczynkowy, który oferuje niesamowite doznania dzieciom i dorosłym, zlokalizowany 10km od Ustki. Relaks z czystym powietrzem na łonie natury, piękne lasy i jeziora, a wszystko to razem tworzy piękne środowisko do długich spacerów, jazdy na rowerze, czy kajakowania.

Co zobaczyć w Ustce z dziećmi? Dolina Charlotty Ustka

Co robić w Ustce z dziećmi?

 • Zoo z Krainą Bajek
 • Dmuchany Park Rozrywki
 • Wodne Zoo Safari
 • Fokarium
 • Kajaki, rowery wodne, wędkowanie
 • Przejażdżki konno

Na terenie znajduje się hotel, a w nim:

 • Sale zabaw dla dzieci, kręgielnia
 • Wypożyczalnia rowerków biegowych, hulajnóg dla dzieci oraz rowerów dla dorosłych
 • Wypożyczalnia książek oraz gier planszowych
 • Basen i basenik dla dzieci, sauny oraz sala fitness
 • i wiele więcej
https://www.dolinacharlotty.pl/

Najlepsze noclegi nad morzem w atrakcyjnej cenie znajdziesz na Przymorzu.pl